IN MEMORIAM ANICA ĐUKIĆ

ANICA ĐUKIĆ

Sa žaljenjem obavještavamo pravosudnu zajednicu da je preminula sudija Anica Đukić, uvaženi sudija i predsjednik Izvršnog odjeljenja Osnovnog suda u Modriči i dugogodišnji istaknuti član Udruženja sudija Republike Srpske.

Njenim preranim odlaskom Udruženje sudija Republike Srpske, a i cijela pravosudna zajednica ostali su bitno siromašniji.

Povodom nenadoknadivog gubitka porodici Đukić i svim kolegama i prijateljima uvaženog sudije Udruženje sudija Republike Srpske izražava duboko saučešće.

IN MEMORIAM, MIHAJLO BRELAK

MIHAJLO BRELAK

Sa žaljenjem obavještavamo da je uvaženi sudija Okružnog suda u Banjaluci Mihajlo Brelak, iznenada preminuo dana 23.11.2020. godine.

Sahrana će se obaviti 24.11.2020. godine u 13,00 časova - na mjesnom groblju Lužani kod Prnjavora.

Kratka biografija:

Mihajlo Brelak je rođen 7.4.1953. godine, u mjestu Jasik, opština Prnjavor, Bosna i Hercegovina.

Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu 30.6.1976. godine, a 16.7.1976. godine, zaposlio se kao sudijski pripravnik u Opštinskom sudu u Prnjavoru.

Pravosudni ispit položio je 20.9.1977. godine. Za sudiju Opštinskog suda u Prnjavoru izabran je 18.10.1977. godine, koju funkciju je obavljao do 20.1.1979. godine, kada je otišao na odsluženje redovnog vojnog roka. Nakon toga, dana 17.12.1979. godine, nastavio je da radi kao sudija u istom sudu, do 18.10.1985. godine.

Potom je radio u Stručnoj službi Skupštine Opštine Prnjavor, do 18.2.1987. godine.

Od 19.2.1987. godine, do 15.4.1990. godine, radio je kao rukovodilac Opšte službe RO Tvornica koža „Prnjavor“ u Prnjavoru.

Od 16.4.1990. do 30.9.1993. godine, radio je kao sudija Osnovnog suda u Prnjavoru, a od 1.10.1993. do 7.3.2004. godine, kao advokat u Prnjavoru.

Za sudiju Okružnog suda u Banjaluci imenovan je dana 30.1.2004. godine, koju funkciju je obavljao od 8.3.2004. godine, do sada neprekidno.

IN MEMORIAM DEJAN PETRIČIĆ

DEJAN PETRIČIĆ

Sa žaljenjem obavještavamo pravosudnu zajednicu da je preminuo DEJAN PETRIČIĆ, uvaženi sudija Okružnog privrednog suda u Banjaluci i dugogodišnji istaknuti član Udruženja sudija Republike Srpske.

Njegovim preranim odlaskom Udruženje sudija Republike Srpske, a i cijela pravosudna zajednica ostali su bitno siromašniji.

Povodom nenadoknadivog gubitka porodici Petričić i svim kolegama i prijateljima uvaženog sudije Udruženje sudija Republike Srpske izražava duboko saučešće.

IN MEMORIAM RULOFS DRAGAN

RULOFS DRAGAN

Sa žaljenjem Vas obavještavamo da je Dragan Rulofs, uvaženi sudija Okružnog suda u Doboju, preminuo 22.09.2020. godine.

Povodom nenadoknadivog gubitka porodici Rulofs i svim kolegama i prijateljima uvaženog sudije Rulofsa Udruženje sudija Republike Srpske izražava duboko saučešće.

Sudija Dragan Rulofs je diplomirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu 1979. godine, a pravosudni ispit položio je 1981. godine.

Pripravnički staž je obavio 1980. godine u Okružnom sudu u Doboju.

Pravosudnu karijeru započeo je 1982. godine kao sudija Osnovnog suda u Doboju gdje je radio do 1992. godine. U periodu od 1997. godine do 1999. godine radio je u Ministarstvu unutrašnjih poslova Federacije Bosne i Hercegovine kao inspektor za privredni kriminal. Privatnom advokatskom praksom se bavio od 1999. godine do 2004. godine. Od 2004. godine obnašao je dužnost sudije Okružnog suda u Doboju.

Predsjednik Upravnog odbora
Udruženja sudija Republike Srpske
Milenko Milekić

IN MEMORIAM DŽEVAD LIPOVAČA

DŽEVAD LIPOVAČA

Sa žaljenjem obavještavamo pravosudnu zajednicu da je Dževad Lipovača, uvaženi sudija Višeg privrednog suda Banja Luka, preminuo 5.9.2019. godine u Banja Luci.

Dževad Lipovača rođen je 1957. godine u mjestu Ripač, opština Bihać. Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Banja Luci 1981. godine. Za sudiju Opštinskog suda za prekršaje Bihać je biran 1993. godine, a za sudiju Opštinskog suda u Bihaću je izabran 1996. godine.  Nekoliko godina je proveo u DOO za osiguranje Camelija Bihać te u Pravobranilaštvu Unsko-Sanskog kantona.
Odlukom VSTV-a BiH imenovan je na poziciju sudije Višeg privrednog suda u Banja Luci 1.7.2010. godine.

VEDRANA ( STJEPANA) STOJANOVIĆ

U Bijeljini je iznenada u 64. godini života preminula VEDRANA (STJEPANA) STOJANOVIĆ, sudija Okružnog suda u Bijeljini, te dugogodišnji istaknuti član Udruženja sudija Republike Srpske.

Njenim preranim odlaskom Uruženje sudija Republike Srpske, a i cijela pravosudna zajednica ostali su bitno siromašniji za dobrog druga i sudiju.

Sahrana će se obaviti u petak, 29.06.2018. godine u 13 i 30 časova u Beogradu, na groblju “Orlovača“ u Beogradu

VOJISLAV (Milenka) DIMITRIJEVIĆ

U Banjaluci je iznenada u 58. godini života preminuo VOJISLAV (Milenka) DIMITRIJEVIĆ, sudija Vrhovnog suda Republike Srpske, dugogodišnji istaknuti član Udruženja sudija Republike Srpske.

Njegovim preranim odlaskom Uruženje sudija Republike Srpske, a i cijela pravosudna zajednica ostali su bitno siromašniji. I to je siromaštvo dublje nego što bi se činilo na prvi pogled, budući da je Vojkan Dimitrijević aktivno učestvovao u ostvarenju ciljeva Udruženja sudija Republike Srpske, kojem ostaje tek uspomena i mnoštvo njegovih kvalitetnih stručnih radova.

Sahrana će se obaviti u subotu, 20.01.2018. godine u 12,00 časova u Banjaluci, na groblju “Sveti Pantelija“ u Boriku.